CFB-125D-7-5H
Part No
CFB-125D-7-5H
Description
RELAY TIME DELAY 5HR 10A 120V
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
3 Min ~ 5 Hrs
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Voltage - Supply :
125VDC
Datasheets
CFB-125D-7-5H
Manufacturer related products
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 220O,
    TRANS FITR 240VAC 3 0.47MFD 100O
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 10O,
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 22O,
    RES-DIODE FILTER, 170 VDC, 220O,