PM4HF11R-M-DC12V
Part No
PM4HF11R-M-DC12V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 250VAC
Delay Time :
1 Min ~ 10 Min
Function :
Off-Delay
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
12VDC