ALTAIR05T-800TR
Part No
ALTAIR05T-800TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 16SO
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
AC DC Converters, Offline Switches
Control Features :
Duty Cycle :
Fault Protection :
Frequency - Switching :
Internal Switch(s) :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C (TJ)
Output Isolation :
Isolated
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-SO
Topology :
Flyback
Voltage - Breakdown :
800V
Voltage - Start Up :
13 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
11.5V ~ 23V