VIPER50-E
Part No
VIPER50-E
Description
IC OFFLIN CONV FLBACK 5PENTAWATT
Control Features :
Frequency Control, Soft Start, Sync
Frequency - Switching :
Up to 200kHz
Package / Case :
Pentawatt-5 HV (Bent and Staggered Leads)
Power (Watts) :
50 W
Supplier Device Package :
5-PENTAWATT
Voltage - Breakdown :
620V
Voltage - Start Up :
11 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
8V ~ 15V