LT3650IMSE-8.4#PBF
Part No
LT3650IMSE-8.4#PBF
Description
IC BATT CHG LI-ION 2CELL 12MSOP
Battery Pack Voltage :
8.4V
Charge Current - Max :
2A
Number of Cells :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply (Max) :
32V