LT3650EMSE-4.1#PBF
Part No
LT3650EMSE-4.1#PBF
Description
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 12MSOP
Stock
54
Battery Pack Voltage :
4.1V
Charge Current - Max :
2A
Number of Cells :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package :
12-MSOP-EP
Voltage - Supply (Max) :
32V