ZXMS6005DGTA
Part No
ZXMS6005DGTA
Description
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 SOT223
Current - Output (Max) :
2A
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
N-Channel
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Rds On (Typ) :
150mOhm
Supplier Device Package :
SOT-223-3
Voltage - Load :
60V (Max)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V