PDU3MV6L2120LV
Part No
PDU3MV6L2120LV
Description
PDU 3-PHASE METERED 120V 5.7 KW
AC Outlets :
42
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L21-20P
Connector - AC Output :
NEMA 5-20R
Current - Max :
16A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Steel
Media Lines Protected :
Mounting Type :
Rack, Vertical
Voltage - Input :
208V
Datasheets
PDU3MV6L2120LV
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT