MOT-IG32PGM-24VDC
Part No
MOT-IG32PGM-24VDC
Manufacturer
ISL Products International
Description
GEAR MOTOR BRUSH 24V W/WIRES
Stock
74
Manufacturer :
ISL Products International
Product Category :
Motors - AC, DC
Encoder Type :
Features :
Function :
Gearmotor
Gear Reduction Ratio :
51
Motor Type :
Brushed
Operating Temperature :
Power - Rated :
15W
Product Status :
Active
RPM :
96 RPM
Termination Style :
Wire Leads
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
555 / 3922
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
128.5 / 945
Type :
DC Motor
Voltage - Rated :
24VDC