MOT-IG22CGM-24V
Part No
MOT-IG22CGM-24V
Manufacturer
ISL Products International
Description
22MM PLANETARY GEAR MOTOR - BRUS
Stock
1
Manufacturer :
ISL Products International
Product Category :
Motors - AC, DC
Encoder Type :
Features :
Function :
Gearmotor
Gear Reduction Ratio :
246
Motor Type :
Brushed
Operating Temperature :
Power - Rated :
1.03W
Product Status :
Active
RPM :
27 RPM
Termination Style :
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
208.31 / 1471
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
41.66 / 294.2
Type :
DC Motor
Voltage - Rated :
24VDC