R88M-K10030L-OS2
Part No
R88M-K10030L-OS2
Description
SERVOMOTOR 3000 RPM 120V
Encoder Type :
Incremental
Features :
Key, Oil Seal
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
100W
RPM :
3000 RPM
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
134.5 / 950
Voltage - Rated :
120VAC