LA12-17-000A
Part No
LA12-17-000A
Manufacturer
Sensata Technologies – BEI Kimco
Description
UNHOUSED LINEAR CYLINDRICAL VCA
Manufacturer :
Product Category :
Solenoids, Actuators
Bushing Thread :
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm
Diameter - Shaft :
Duty Cycle :
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
102.8 W
Product Status :
Active
Shaft Detail :
Technology :
Electromechanical
Termination Style :
Wire Leads
Type :
Open Frame (Pull)
Voltage - Rated :
17V