PG15S-K20-HHF0
Part No
PG15S-K20-HHF0
Manufacturer
NMB
Description
15MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1:64
Manufacturer :
NMB
Product Category :
Stepper Motors
Accuracy :
Coil Resistance :
10 Ohms
Coil Type :
Bipolar
Current Rating (Amps) :
100 mA
Features :
Round Shaft
NEMA Frame Size :
15
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Step Angle :
0.176°
Steps per Revolution :
Termination Style :
Wire Leads
Torque - Holding (oz-in / mNm) :
Type :
Permanent Magnet Gear Motor
Voltage - Rated :
15VDC