3Z4S-LE VS-MCL50-FNO56/M42-10
Part No
3Z4S-LE VS-MCL50-FNO56/M42-10
Description
LENS STANDARD M42-MOUNT
Depth Of Field :
3.9 ~ 188.0mm
Diameter :
52.0mm Dia
Field of View :
Filter Size :
M46 x P0.75
Focal Length :
50.0mm
Focal Ratio :
Length :
64.0 ~ 82.0mm
Operating Temperature :
-5°C ~ 50°C
Type :
Standard
Working Distance :
153.7 ~ 1025mm
  • Excelitas Technologies
    RODAGON 60MM F/4.0
  • Excelitas Technologies
    RODAGON-WA 40MM F/4.0
  • Banner Engineering
    IVU MICROVIDEO 4.3MM LENS
  • Banner Engineering
    IVU MICROVIDEO 8MM LENS
    IVU MICROVIDEO 12MM LENS
    IVU MICROVIDEO 25MM LENS
    12 MM C-MOUNT LENSWITH FOCUS
    IVU MICROVIDEO 6MM LENS
    4 MM C-MOUNT LENS BR IMAGER SIZE
    ROGONAR-S 60MM F/4.5