EAST16084OA0
Part No
EAST16084OA0
Description
LED ORANGE CLEAR 2SMD
Color :
Orange
Current - Test :
5mA
Features :
Height (Max) :
0.50mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.00mm x 0.80mm
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
25mcd
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V