KW DSLP31.CC-GXHX-4F8G-Z444-60-R18
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
OSTUNE E1608 AND E3030
Stock
915
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White, Cool
Configuration :
Current - Test :
60mA
Features :
Height (Max) :
0.75mm
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
2.60mm
Lens Style :
Oval with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.00mm L x 3.00mm W
Supplier Device Package :
1212
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V