LY A676-R1T1-26-0-20-R33-Z
Part No
LY A676-R1T1-26-0-20-R33-Z
Description
LED HYPER SIDELED SMD
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
4.20mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Millicandela Rating :
233.5mcd
Size / Dimension :
4.00mm L x 3.60mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V