KB DELPS2.12-JHLH-24-U515-0.5-R18
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
TOPLED E1608
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Current - Test :
0.5mA
Features :
Height (Max) :
0.70mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.23mm x 0.60mm
Lens Style :
Oval with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
10.1mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.40mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.75V