LT L29S-N2Q1-25-0-10-R18-Z
Part No
LT L29S-N2Q1-25-0-10-R18-Z
Description
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
0.67mm
Lens Size :
1.70mm x 0.80mm
Millicandela Rating :
62.75mcd
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
1.70mm L x 0.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.4V