LG M676-N2P2-24-0-20-R18-Z
Part No
LG M676-N2P2-24-0-20-R18-Z
Description
LED GREEN CLEAR SMD
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.50mm x 1.00mm
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
62.75mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00mm L x 1.40mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V