LS M670-H2L1-1-0-10-R18-Z
Part No
LS M670-H2L1-1-0-10-R18-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED TOPLED 628NM SUP RED CLR SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8.8mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00mm L x 1.40mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.0V