LB T673-H1K2-24-1-2-R18-Z-XX
Part No
LB T673-H1K2-24-1-2-R18-Z-XX
Manufacturer
ams OSRAM
Description
TOPLED 465NM BLUE 2PLCC
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Standard
Current - Test :
2mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
7mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-PLCC
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W