LA M67B-T2U2-1-0-30-R18-Z-KS
Part No
LA M67B-T2U2-1-0-30-R18-Z-KS
Description
LED MINI AMBER 617M SMD
Color :
Amber
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.50mm x 1.00mm
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
532.5mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00mm L x 1.40mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V