LA A676-S2T2-1-1-20-R33-Z-XX
Part No
LA A676-S2T2-1-1-20-R33-Z-XX
Description
LED AMBER 615NM CLEAR SMD
Color :
Amber
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
4.20mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
4.00mm L x 3.60mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V