LR T67D-V1V2-1-1-20-R18-Z-XX
Part No
LR T67D-V1V2-1-1-20-R18-Z-XX
Description
LED RED CLEAR 2PLCC SMD
Color :
Red
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
785mcd
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V