LT P4SG-V2AB-45-46-20-R18F-Z-DL
Part No
Description
LED POINTLED TF SMD
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.88mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.60mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1350mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.40mm L x 1.90mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V