LP T67K-F1G1-45-0-2-R18-Z
Part No
LP T67K-F1G1-45-0-2-R18-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED TOPLED GREEN CLEAR 2PLCC SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
2mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1.68mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-PLCC
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V