KW DELSS2.CC-BXCY-4O9Q-46A8-30-R18
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
OSTUNE E1608 AND E3030
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White, Warm
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
0.70mm
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
1.23mm x 0.60mm
Lens Style :
Oval with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2850mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.40mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.25V