LS P47F-V1AA-1-3B4A-30-R18F-Z-XX
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED SMARTLED
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
0.87mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.60mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1055mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.40mm L x 1.90mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V