LY A676-R2T1-4-0-20-R33-Z-HE
Part No
LY A676-R2T1-4-0-20-R33-Z-HE
Description
LED SIDELED LY A676 SMD
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
4.20mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Millicandela Rating :
247.5mcd
Size / Dimension :
4.00mm L x 3.60mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V