LY E63B-DADB-56-1-50-R33-Z-XX
Part No
LY E63B-DADB-56-1-50-R33-Z-XX
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED POWER TOPLED LY E63B SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Yellow
Configuration :
Current - Test :
50mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.60mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
30°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V