LW M673-P2Q2-FLIL-0-10-R18-ZT
Part No
LW M673-P2Q2-FLIL-0-10-R18-ZT
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED MINI TOPLED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White
Configuration :
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
1.50mm x 1.00mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
84mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
2.00mm L x 1.40mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.1V