LT T673-R1S1-34-26E6-10-R18-Z
Part No
LT T673-R1S1-34-26E6-10-R18-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED TOPLED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
168mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-PLCC
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.25V