LS T67F-U1V1-1-3A3B-20-R18-Z-XX
Part No
Description
LED TOPLED RED CLEAR 2PLCC SMD
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
675mcd
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.05V