CH DELSS1.22-S2T2-34-0-20-R18-XX
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.70mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.23mm x 0.60mm
Lens Style :
Oval with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.40mm L x 0.70mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.9V