CXM-14-35-80-36-AC02-F2-3
Part No
CXM-14-35-80-36-AC02-F2-3
Description
LED COB 3500K SQUARE
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Current - Max :
1.09A
Current - Test :
480mA
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
13.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
118 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1985lm (Typ)
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V