CHM-22-27-90-36-AC00-F2-3
Part No
CHM-22-27-90-36-AC00-F2-3
Manufacturer
Luminus Devices
Description
LED COB CHM22 WARM WHITE SQUARE
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
3.8A
Current - Test :
1.92A
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
22.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
82 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
5520lm (Typ)
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
22.80mm L x 22.80mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V