CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Part No
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Manufacturer
Luminus Devices
Description
LED COB CXM22 NEU WHITE SQUARE
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
2.56A
Current - Test :
1.28A
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
22.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
135 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
6060lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V