CHM-11-30-80-36-XH00-F2-3
Part No
CHM-11-30-80-36-XH00-F2-3
Description
LED COB 3000K SQUARE
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.44A
Current - Test :
960mA
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
11.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
101 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3485lm (Typ)
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V