CHM-11-65-70-36-XH20-F3-3
Part No
CHM-11-65-70-36-XH20-F3-3
Description
LED COB 6500K COOL WHT SQUARE
CCT (K) :
6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.575A
Current - Test :
1.05A
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
11.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
144 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
5625lm (Typ)
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37.2V