S4WM-0661409036-0A600G3S-00001
Part No
S4WM-0661409036-0A600G3S-00001
Description
LED WHITE SAW90661A 13.5X13.5
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
360mA
Current - Test :
180mA
Features :
Height :
1.45mm
Light Emitting Surface (LES) :
6.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
123 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
770lm (Typ)
Size / Dimension :
13.50mm L x 13.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.9V
Manufacturer related products
    IC LED DRIVER LINEAR TRIAC 20MA
    ACRICHE 3 ASIC
    IC LED DRIVER OFFL TRIAC
    EMITTER VISIBLE 660NM 700MA SMD