CHM-11-65-80-36-XH00-F1-5
Part No
CHM-11-65-80-36-XH00-F1-5
CCT (K) :
6500K 5-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.44A
Current - Test :
960mA
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
11.00mm Dia
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V