CHM-14-35-90-36-XH00-F1-3
Part No
CHM-14-35-90-36-XH00-F1-3
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
2.52A
Current - Test :
1.68A
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
13.50mm Dia
Size / Dimension :
21.50mm L x 21.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V