CHM-11-30-90-36-XH20-F2-3
Part No
CHM-11-30-90-36-XH20-F2-3
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.44A
Current - Test :
1.05A
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
11.00mm Dia
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37.2V