CHM-14-50-80-36-XH00-F1-5
Part No
CHM-14-50-80-36-XH00-F1-5
CCT (K) :
5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
2.52A
Current - Test :
1.68A
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
13.50mm Dia
Size / Dimension :
21.50mm L x 21.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V