LD CQDP-2U3U-W5-1-350-R18-K
Part No
LD CQDP-2U3U-W5-1-350-R18-K
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SSL150 BLUE 450NM 2SMD
Stock
110
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Blue
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
565mW (500mW ~ 630mW)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
2-SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V