LT CQBP-KYLX-36-1-350-R18-Z
Part No
LT CQBP-KYLX-36-1-350-R18-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SIGNAL GREEN 531NM SMD
Stock
1
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Green
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
92 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
106lm (82lm ~ 130lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V