LD H9GP-3T2U-35-1-350-R18-Z
Part No
LD H9GP-3T2U-35-1-350-R18-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON BLUE 455NM SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Blue
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
458mW (355mW ~ 560mW)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1515 (3838 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
90°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V