GY DASPA1.23-FPFR-46-1-100-R18-XX
Part No
Description
LED DURIS P5 YELLOW 589NM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Yellow
Current - Max :
250mA
Current - Test :
100mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
60 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
13lm (11lm ~ 14lm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.15V