GF CS8PM1.24-4S1T-1-0-350-R18
Part No
GF CS8PM1.24-4S1T-1-0-350-R18
Description
LED OSLON SSL80 RED SMD
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Red
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.85V